15 Sty

Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze: jak zachować się na miejscu wypadku?

Na drogach codziennie zdarzają się mniejsze albo większe wypadki samochodowe. Niektóre kończą się tylko przetartymi błotnikami, inne natomiast są bardziej tragiczne. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób zachować się, jeśli zderzenie było groźne i są osoby poszkodowane.

Przede wszystkim zainteresuj się osobami, które biorą w nim udział

Stało się, ktoś w ciebie uderzył na drodze, może nawet obróciłeś się kilka razy albo zatrzymałeś dopiero kawałek dalej z powodu siły uderzenia. Jeśli jednak możesz wyjść z samochodu o własnych siłach, a do tego nie czujesz żadnych obrażeń, natychmiast zainteresuj się osobami, które brały udział w zdarzeniu. Niezależnie od tego czy był to drugi kierowca, pasażerowie czy nawet piesi, musisz sprawdzić, czy ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeśli jednak są ranni, natychmiast wezwij karetkę i udziel im pierwszej pomocy. W każdym samochodzie musi znajdować się apteczka pierwszej pomocy, użyj znajdujących się w niej rzeczy, żeby zaopatrzyć rany czy okryć poszkodowanych.

Miejsce zdarzenia musi być zabezpieczone

Jeżeli wszyscy są już bezpieczni, a nikt nie potrzebuje nieustannej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, poświęć chwilę, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Przede wszystkim wystaw trójkąt oraz oznacz miejsce, w którym coś się dzieje, aby jadące samochody nie wpadły na te, które stoją w wyniku zderzenia. To będzie także pomocne dla jadących służb, które będą dokładnie wiedzieć, gdzie wydarzył się wypadek. Jeżeli zadzwoniłeś po karetkę, policja również została już powiadomiona, pojawi się również na miejscu straż pożarna, która pomoże oczyścić drogę, aby była ona przejezdna i bezpieczna dla innych użytkowników. Obecność policji jest niezbędna w razie wypadku, także żeby była możliwość likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze.

Zdaj relacje, weź dane i zgłoś się do ubezpieczyciela

Gdy na miejscu są już służby, sytuacja jest opanowana. Twoim zadaniem na pewno będzie złożenie zeznań policji. Oprócz tego, będziesz potrzebował dane komisariatu, który zajmuje się sprawą. Jeśli drugiemu kierowcy nic się nie stało, dobrze jest wziąć od niego również informacje kontaktowe oraz o ubezpieczeniu, ponieważ ze względu na to, że był sprawcą przysługuje ci likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze z jego polisy. Po tym, jak już będziemy mogli odjechać albo opuścić miejsce zdarzenia, powinniśmy zgłosić się do swojego ubezpieczyciela, w celu rozpoczęcia procedury związanej z otrzymaniem odszkodowania.

Dodaj komentarz