17 Maj

Auta używane Gliwice: postaw na dobrego dealera

Kupno używanych samochód wiąże się z dużym ryzykiem. Niestety, nie wiadomo na co możemy trafić, bo pod maską zadbanego samochodu może kryć się złom. Uszkodzony silnik, zużyte elementy to tylko niektóre rzeczy, które wymagają naprawy. Niejednokrotnie aż strach gdzieś jechać takim samochodem. Radzimy, jak kupować głową i nie dać się oszukać.

Znajdź dobrego dealera

Żeby zminimalizować ryzyko, warto znaleźć dobrego dealera, który dba o stan floty i nie skupuje pojazdów złej jakości. Dysponuje też zapleczem w postaci dobrego warsztatu i solidnych mechaników, którzy przechodzą regularne szkolenia. To daje gwarancję, że taki sprzedawca chce zapewnić najwyższą jakość usług. Auta używane Gliwice, które kupimy za pośrednictwem dobrego punktu powinny być w pełni sprawne. Żeby zweryfikować, czy dany dealer ma dobre intencje i skupuje tylko dobre pojazdy warto sprawdzić, jak długo dana firma działa na rynku. Można też przejrzeć opinie w internecie, a także posprawdzać strony, na których użytkownicy piszą komentarze na temat jakości usług świadczonych przez dany zakład. Poza tym przed sfinalizowaniem transakcji dobrze jest wykonać przegląd techniczny, żeby sprawdzić faktyczny stan pojazdu. To bardzo ważne, bo zakup samochodu to zbyt duża sprawa, by załatwić to bez wnikliwego sprawdzenia stanu technicznego.

Zobacz, czy w pakiecie ubezpieczeniowym jest opcja holowania

Kupując nowy samochód, musimy załatwić szereg formalności w tym ubezpieczyć samochód. Do wyboru jest opcja obowiązkowa OC lub rozszerzona o np. holowanie. Można też wybrać całe pakiety, które z reguły są najkorzystniejsze cenowo, bo większość ubezpieczycieli stawia na kompleksowe rozwiązania. W ten sposób zyskujemy bardzo dużo. W razie, gdyby samochód odmówił nam posłuszeństwa na drodze bez problemu można wezwać firmę zajmującą się holowaniem pojazdu. Znaczna część firm w ramach pakietu oferuje podwiezienie zepsutego samochodu w promieniu do 100 km od miejsca zamieszkania. To bardzo wygodne, bo kupując auta używane Gliwice nigdy tak naprawdę nie wiemy, w jakim są one faktycznie stanie, a jeśli w trakcie dalszej trasy przestaną działać wystarczy, że poinformujemy nasz zakład ubezpieczeniowy. Tym sposobem mamy problem załatwiony, a do tego zaoszczędzone pieniądze, bo holowanie samochodu jest bardzo drogie. Przejechanie w ten sposób nawet kilku kilometrów to koszt rzędu kilkuset złotych podczas gdy sama naprawa jest niejednokrotnie dużo tańsza. Dlatego przy wyborze oferty ubezpieczeniowej nie warto wybierać jedynie obowiązkowego OC, ale zastanowić się nam możliwością rozszerzenia opcji. Dzięki temu zyskamy pewność, że w razie niespodziewanej sytuacji na drodze nie będziemy obciążeni dodatkowymi kosztami.

Dodaj komentarz