21 Sie

Balerinki damskie to buty ponadczasowe

Dopasowanie wygodnych butów to jedna z najistotniejszych kwestii dnia codziennego. Od butów może zależeć nasz humor przez całe dnie. Te niewygodne mogą zepsuć wszelkie plany. Nikt z nas mile nie wspomina obtarć czy odcisków.

Dopasowane obuwie to zdrowie

Każdy lekarz powie nam, że dobrze dopasowane buty to podstawa naszego zdrowia, zwłaszcza mają one wpływ na nasze stopy oraz na postawę, czyli wady kręgosłupa. Dobrze dopasowane do sylwetki i do rozmiaru stopy buty dają nam stabilne podparcie i odciążają układ kostny. Te nie wygodne i źle dobrane mogą prowadzić do wielu problemów poczynając od bolesnych odcisków, z którymi ciężko sobie poradzić, aż po halluksy i inne nieprzyjemne kłopoty zdrowotne. Dlatego kupując obuwie oraz dobierając je do stroju zwracajmy uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim na to, jak dobrze nam się w nich chodzi. Niektóre kobiety całe życie chodzą na wysokich obcasach i potrafią sobie z tym poradzić, nie męczą się na nich. Tu ważne są tez indywidualne predyspozycje, jednak zdecydowana większość z nas woli balerinki damskie od szpilek. Czasem trzeba się poświęcić i są okazje, na które wypada założyć buty na obcasie, jak na przykład śluby, czy egzaminy lub inne uroczyste momenty, ale na co dzień raczej zrezygnujmy z takiej ekstrawagancji i postawmy, na to, co znamy i lubimy.

Modne, wygodne, słowem najlepsze

Takie właśnie buty powinnaś wybierać do powszedniego użytkowania. Wygodne, czyli na przykład balerinki damskie, czółenka na niskim obcasie, espadryle, a jeśli sytuacja na to pozwala to także adidasy, czy trampki. Najlepsze są te wykonane z naturalnej skóry, a jeśli chodzi o bardziej zabudowane buty typu adidasy to takie, które wykonane sa z innego materiału, który przepuszcza powietrze i dba o odprowadzanie wilgoci z buta. Zwłaszcza latem. Zima to inny czas, ale tu również postawmy na praktyczne buty, a nie takie, w których nie przejdziemy po śniegu nawet z auta do biura. Coraz więcej kobiet decyduje się na codzienne użytkowanie w pracy balerinek, przede wszystkim dlatego, że to jedne z niewielu modeli butów, które są eleganckie i wygodne jednocześnie. Nikt nie zarzuci Ci, że źle się ubrałaś, jeśli założysz balerinki damskie ze skóry, lakierowane, czy pikowane w stonowanym kolorze. To buty, które pasują i na spotkania biznesowe i do obsługi interesantów, w zależności od pracy, jaką wykonujesz.

Decyzja należy do Ciebie

Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i, jeśli chcesz możesz całe dnie spędzać na dwudziestocentymetrowych obcasach, ale pamiętaj, że na pewno nie będzie to zdrowe i pewnie niedługo zaczniesz mieć problemy ze stopami, z ich kształtem, a także z żylakami. Warto mieć przy sobie zawsze wygodniejsze buty na zmianę, aby w razie czego móc przetańczyć całą noc, choćby na weselu. Nie psuj sobie zabawy niewygodnymi butami. Nie warto marnować życia, warto pamiętać o balerinkach i o tym, że może być elegancko i wygodnie jednocześnie.

Dodaj komentarz