4 Lis

Camper wynajem kontra przyczepa campingowa. Na co warto postawić?

Chcesz wybrać się w wymarzoną podróż, ale nie wiesz, którą z możliwości wybrać? Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie. Przeczytaj go i zobacz, czy lepiej jest postawić na camper, czy przyczepę campingową.

Główne zalety campera

Przyczepa campingowa istnieje dłużej na polskim rynku i bardziej jest znana wszystkim Polakom, więc może zacznę od kilku najważniejszych zalet campera. Jego miłośnicy cenią go przede wszystkim za prędkość. Tego typu samochodem campingowym możesz zdecydowanie szybciej się poruszać niż samochodem z przyczepą. Poza tym możemy nim wjechać wszędzie, nawet na te górskie szlaki, które nie są dostępne dla przyczep campingowych. Kolejną zaletą jest prostota manewru. Zdecydowanie łatwiej się nim prowadzi niż zestawem samochodu z przyczepą. Jakby tego było mało to do prowadzenia większości camperów wystarczy prawo jazdy kategorii B, a także znalezienie miejsca do noclegu poza campingiem jest prostsze niż w przypadku drugiej możliwości.

Główne zalety przyczepy campingowej

Skoro już wiesz, jakie zalety ma camper, czas przejść do głównych zalet przyczepy campingowej. Przede wszystkim jest to opcja bardziej korzystna z perspektywy finansowej. Przyczepy campingowe, niezależnie od tego, czy decydujemy się na nowy, czy używany model, są zdecydowanie tańsze niż campery. Na szczęście, na rynku istnieją wypożyczalnie, które prześcigają się w atrakcyjnych ofertach o treści: camper wynajem. Poza tym, przyczepa campingowa ma również niższe koszty eksploatacji (w tym mniej zapłacimy między innymi za OC, czy przeglądy). Jakby tego było mało, po przybyciu na miejsce campingowania przyczepę możemy zawsze odpiąć i zostawić, dzięki czemu zwiedzanie możemy już kontynuować samochodem osobowym. Ten rodzaj pojazdu sprawdza się również idealnie na krótsze wypady. Wystarczy, że podpinamy przyczepę pod hak i możemy już wyruszać w podróż.

Camper kontra przyczepa – co wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno opcja camper wynajem, jak i przyczepa campingowa mają swoje wady i zalety. To już od indywidualnej oceny zależy, co wybierzemy. Na pewno dobrze jest spróbować obu możliwości, dzięki czemu będziesz mieć pełny obraz sytuacji i jednoznacznie zadecydować, czy bardziej odpowiada Ci podróż camperem, czy przyczepą campingową.

Dodaj komentarz