4 Gru

Co można kupić pod choinkę? Młodzież coraz częściej chce drony

Zbliża się okres świąteczny więc rozpoczyna się szukanie odpowiednich prezentów. Pod naszymi choinkami coraz częściej goszczą nowoczesne technologię, ponieważ już nie tylko dorośli, ale również dzieci oraz młodzież chcą korzystać z najnowszych gadżetów. Co zatem można kupić najbliższym?

Praktycznie, ale z pomysłem

Rodzice z roku na rok coraz częściej decydują się na praktyczne prezenty dla swoich pociech. Smartfon? Oczywiście, żeby mieć stały kontakt z dzieckiem. Tablet? Żeby mogło się na nim uczyć. I tak dalej. Nie zmienia to jednak faktu, że w pewnym momencie dzieci są już obkupione w telefony, komputery i inne rzeczy. Co obecnie jest modne na technologicznym rynku? Przede wszystkim smartwatche, które po połączeniu z telefonem komórkowym stają się nierozłącznym atrybutem na rękę. Niestety, szczególnie młodzież, nie posiadają tradycyjnych zegarków, a wyświetlane tarcze. Nierzadko nie potrafią korzystać z tarcz zegarowych. Kolejnym gadżetem, który wiele dzieci chce są drony. To urządzenie jednak warto kupować młodzieży, ponieważ dzieci bez nadzoru mogą zrobić sobie lub komuś krzywdę. Jeśli więc dziecko po prostu chce mieć zdalnie sterowany bezzałogowy śmigłowiec to możemy kupić mu taki helikopter, a nie musimy od razu inwestować w drony.

Wszystko z pilotem sprawi radość

Wszystkie zdalnie jeżdżące samochody, pływające statki czy latające helikoptery na pewno sprawią dziecku radość. Drony są jednak dedykowane przede wszystkim bardziej profesjonalnym zadaniom, choć można już je za kilkaset złotych kupić. Przede wszystkim jednak to dobre samoloty dla miłośników fotografii, którzy dzięki nim będą mogli robić zdjęcia lub wideo z perspektywy lotu ptaka. Najbardziej profesjonalne drony mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zastanówmy się jednak czy nie będzie to za droga zabawka dla dziecka, który w pewnym momencie może się nią po prostu znudzić. Tym bardziej, że w zależności od wieku, na rynku dostępnych jest wiele innych ciekawych rzeczy i zabawek oraz gadżetów, które na pewno sprawią dziecku radość. Pamiętajmy też, że technologia nie zawsze jest najlepszym pomysłem na prezent. Warto kupić dziecku na przykład książkę, żeby mogło rozwijać swoją wyobraźnię.

Dodaj komentarz