13 Lis

Fotki z imprez najlepszą pamiątką na długie lata

Robimy przyjęcie: wesele, chrzciny, urodziny a może po prostu duże spotkanie z przyjaciółmi, zawsze warto zastanowić się nad tym, jak utrwalić wspomnienia z takiego wydarzenia, bo przecież chwile są ulotne, a każdy z nas lubi wracać do tych, które wywołują u nas pozytywne emocje.

Każdy niech dorzuci coś od siebie

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach fotografem może być każdy, wystarczy lepszy aparat fotograficzny z dobrymi ustawieniami auto i już możemy poczuć się jak profesjonalista. Ostatnio modnym pomysłem na fotki z imprez stało się jednak puszczenie tego samopas. A mianowicie, większość osób ma w swoich telefonach komórkowych aparaty fotograficzne, umawiacie się na jeden hasztag, np. #weselekasiiwojtka i zaczynacie zabawę. Każdy niech robi zdjęcia w momencie, kiedy mu pasuje, dzięki wspólnemu indeksowaniu będziecie mogli łatwo je odnaleźć w mediach społecznościowych, a przy tym zrobić album pełen spontanicznych, nieustawianych w żaden sposób zdjęć. To oczywiście dobra opcja dla tych, którzy nie boją się pokazywać na arenie publicznej, ponieważ pamiętajmy, że zdjęcia te zobaczą nie tylko uczestnicy zabawy, ale również ich znajomi, a czasem nawet może się to rozprzestrzenić na większą grupę. Jeżeli jednak nie obawiamy się komentarzy, a chcemy zrobić z tego dobrą zabawę, jest to idealny sposób na zachęcenie naszych gości do tworzenia tego typu pamiątek. Sprawdza się przede wszystkim, gdy zapraszamy dużą liczbę młodych osób.

Profesjonalista, a może fotobudka?

Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego. Często jeszcze słyszy się, że profesjonalnych zdjęć nie można zastąpić niczym innym. Zważając na sprzęt fotografów, obiektywy i lampy oświetlające oraz dodatkowe akcesoria, rzeczywiście często nie uzyskamy takiego efektu. Jeżeli więc zależy nam na jakości naszych pamiątek i chcemy, żeby nie było wątpliwości, że na pewno będzie z czego wykonać piękny album, możemy zdecydować się na wynajęcie firmy. Pamiętajmy jednak, że często ceny są niewspółmierne do liczby ujęć i zdjęć, które po wszystkim otrzymamy. Zawsze warto dogadać takie rzeczy wcześniej, a nawet spisać umowę, żeby nie było żadnych nieporozumień w tym temacie. Modne ostatnio stało się również zamawianie na fotobudki. Fotki z imprez stają się wtedy zupełnie inne niż wszystkie. Zdjęcia otrzymujemy również od razu i możemy z nich np. zrobić kolaż. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Dodaj komentarz