3 Wrz

Guma w sprayu pomoże zabezpieczyć karoserie przed zimą

Wakacje to idealny moment, by odwiedzić lakiernika i pozbyć się ognisk korozji. Rdza bardzo szybko się rozprzestrzenia i uszkadza karoserię. Im później zabierzemy się za naprawę, tym większe mogą być koszty. Jeśli nie możemy udać się do lakiernika, zabezpieczmy nadwozie w inny sposób.

Guma w sprayu ratunkiem dla karoserii

Alternatywą dla naprawy karoserii w warsztacie jest guma w sprayu. Znajduje ona coraz więcej zwolenników. Jej stosowanie jest w pełni bezpieczne i bardzo proste. Opakowanie ma formę sprayu, który z łatwością można zaaplikować w wybrane miejsce. Najczęściej stosuje się ją na nadkola, brzegi drzwi, felgi. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością, a do tego jest trwała i odporna na uszkodzenia. Po zastosowaniu preparatu uzyskuje się elastyczną i bardzo wytrzymałą powłokę, która nie traci swoich właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Trzyma się nawierzchni do -30 st. C. Chroni karoserię przed działaniem kwasów, smarów, olejów, środków czyszczących. Jest idealnym sposobem na zapobiegnięcia uszkodzeniom, jakie mogą powstać po zimie. Zalegający na samochodzie śnieg może powodować spore problemy. Rysa, która początkowo była niewielkich rozmiarów może się znacznie powiększyć. Żeby zabezpieczyć nadwozie przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, można oddać auto do lakiernika. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, dobrym pomysłem będzie założenie gumy w sprayu. Warto dodać, że charakteryzuje się ona dobrą przyczepnością, a w razie potrzeby można ją stosunkowo łatwo usunąć i nałożyć nową powłokę.

Szybki sposób na tuning auta

Guma w sprayu to również łatwy sposób na zmianę wyglądu samochodu. Preparat jest dostępny w wielu kolorach, a po nałożeniu uzyskuje się równomierną nawierzchnię. W ten sposób można w szybki sposób sprawić, by felgi zmieniły kolor na bardziej żywy, a nasz samochód wyróżniał się wśród innych. Ciekawe wrażenie można także uzyskać po zostawieniu specyfiku na obrzeżach drzwi czy zderzakach. Z jednej strony będzie można w ten sposób zabezpieczyć nawierzchnię przed postępującą korozją, a z drugiej uzyskać oryginalny efekt wizualny. Zaletą gumy w sprayu jest też łatwość stosowania. Spray bardzo prosto się aplikuje. Żeby pokryć dany element, należy nałożyć 5-6 cienkich warstw w odstępie około 5 minut. Można to wykonać samodzielnie, jednak trzeba pamiętać, by odpowiednio przygotować karoserię – powinna być odtłuszczona i pozbawiona zabrudzeń. Preparat należy stosować w temperaturze od 10 do 25 st. C.

Wysokiej jakości guma w sprayu dostępna jest w sklepie Lakiery24.com

Dodaj komentarz