26 Cze

Jeździsz na dwóch, czy na czterech kołach? Zawsze potrzebne Ci są ubezpieczenia komunikacyjne Ruda Śląska

Wszystko jedno, jakiego rodzaju masz pojazd, czy jest to samochód osobowy, czy może jednoślad, zawsze konieczne i niezbędne jest dla Ciebie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Spiesz się z ubezpieczeniem

Nie zwlekaj z poszukiwaniem tego ubezpieczenia. Wykupując jedno zapisz sobie od razu w kalendarzu, kiedy musisz wykupić kolejne, aby o tym nie zapomnieć. Wiele firm samych przypomina o konieczności zakupienia kolejnej polisy, ale nie zawsze dotrze do nas taka informacja. A brak ciągłości w ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej może poskutkować naprawdę przykrymi konsekwencjami, na przykład grzywną. W końcu jest to ubezpieczenie regulowane przez ustawę. Ubezpieczenia komunikacyjne Ruda Śląska dają Ci możliwość wyboru spośród wielu ofert, z których na pewno jakaś przypadnie Ci do gustu. Każdy kierowca ma inne potrzeby, w zależności chociażby od tego, jaki pojazd posiada oraz, jak często i daleko nim jeździ. Kierowcy zawodowi, którzy poruszają się codziennie samochodem potrzebują trochę innych ubezpieczeń, niż przeciętni, którzy jeżdżą kilka razy w tygodniu, a czasem nawet rzadziej. Wszyscy jednak potrzebują dobrego OC. Dlaczego? Sprawa jest prosta. Nawet, jeśli jeździmy rzadko to może się zdarzyć tak, że będziemy uczestniczyć w wypadku, czy kolizji. Będziemy ofiarą lub sprawcą, mam nadzieję, że jednak sprawcą raczej rzadko albo nigdy.

Co po wypadku?

W razie wypadku musimy dokonać kilku ważnych rzeczy. Przede wszystkim, jeśli jesteśmy w stanie to sprawdzić, czy nikomu nic się nie stało. Gdy odkryjemy, że ktoś ucierpiał to, oczywiście, wzywamy odpowiednie służby, a jeśli potrafimy udzielamy pomocy. Usuwamy także pojazdy, jeżeli stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników ruchu, jeśli tylko da się to zrobić. W innym przypadku oznaczmy dokładnie za pomocą obowiązkowych trójkątów odblaskowych miejsce, w którym doszło do stłuczki. To niezwykle istotne, ponieważ pozwoli uniknąć sytuacji, w której kolejne pojazdy i kolejni ludzie ucierpią w tym zdarzeniu. Dopiero, gdy wszyscy są bezpieczni możemy zacząć rozmawiać ze sprawcą wypadku, który zapewne ma wykupione OC i to właśnie z tych pieniędzy będzie w stanie pokryć koszty naszych napraw. A także odszkodowania za nasze uszczerbki na zdrowiu, jeżeli takie mamy. Bez ubezpieczenia byłoby to niemożliwe lub trudne do wykonania, bo nie każdego kierowcę stać na wypłacenie go z własnych pieniędzy. Właśnie dlatego jest ustawa, która zobowiązuje kierowców do kupowania ubezpieczeń.

Jakie jeszcze ubezpieczenie?

OC jest niezbędne. Zastanów się jednak dobrze, czy nie dokupić również innego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjnego Ruda Śląska. Często w pakietach ubezpieczenia są tańsze, jeżeli więc kupujemy jedno to warto w tym samym czasie myśleć o innych zabezpieczeniach. Bezpieczeństwo to na drodze podstawa, bez względu na wszystko. Przestrzegaj przepisów i ubezpieczaj się.

Dodaj komentarz