22 Cze

Kancelaria Fides Kraków: co zrobić, kiedy pracodawca nie chce wypłacić pensji?

Sytuacja na rynku pracy jest trudna. Firmy mają problemy z zachowaniem płynności finansowej. Stałe opłaty pochłaniają znaczną część dochodów. Pojawia się kłopot z wypłatami. Pół biedy, jeśli sytuacja zdarza się sporadycznie. Gorzej kiedy powtarza się to notorycznie. Co zrobić, by odzyskać należne pieniądze?

Dogadaj się z pracodawcą

To najprostsza rzecz, jaką możemy zrobić. Spróbować dojść do konsensusu z pracodawcą. Należy ustalić z nim warunki dalszej współpracy. Nie warto od razu stawiać sprawy na ostrzu noża szczególnie, jeśli praca spełnia nasze oczekiwania i potrafimy się w niej odnaleźć. Dobre samopoczucie jest ważne, bo w firmie spędzamy połowę swojego życia, dlatego nie przekreślajmy wszystkiego od razu. Może się zdarzyć, że problemy finansowe to sprawa przejściowa, której nawet nie odczujemy na naszym budżecie, bo dostaniemy pieniądze tylko zamiast całość jednorazowo, wypłata będzie podzielona na dwie lub trzy raty. Niestety, czasem sytuacja jest dużo gorsza. Bywa, że pracownicy nie otrzymują wynagrodzenia nawet przez kilka miesięcy. Nie dość, że wielu z nich od dawna nie pracuje w danym zakładzie, to nie może odzyskać należnej kwoty. Warto pamiętać, że jeśli będziemy chcieli się zwolnić, w takiej sytuacji nie przysługuje nam okres wypowiedzenia. Możemy z dnia n a dzień zmienić pracę, by odzyskać płynność finansową. Ale i tak pozostaje problem odzyskania zaległych należności, wtedy z pomocą przychodzi kancelaria Fides Kraków.

Dostaniesz pensje i odszkodowanie

Żeby odzyskać dług warto udać się do dobrego prawnika. Kancelaria Fides Kraków pomogła w rozwiązaniu niejednego takiego problemu. Wbrew pozorom nie jest to wcale rzadka sytuacja. Na szczęście pod względem prawnym sprawa nie jest trudna do ogarnięcia. Jeśli pracownik nie miał wypłacanej terminowo wynagrodzenia to sąd zasądza jak najszybsze uregulowanie należności. Dodatkowo można wnieść o wypłatę odszkodowania w wysokości trzech pensji w ramach rekompensaty. Jeśli pracodawca nie ureguluję tej kwoty, może mieć poważne problemy i zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Niestety, takie sprawy trwają i to niemało, a pieniądze są potrzebne od razu, bo z czegoś trzeba żyć. Nie każdy ma oszczędności na czarną godzinę, a nawet jeśli to i one mogą się szybko skończyć. Tego typu sprawy należy załatwić jak najszybciej. Dlatego dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnego prawnika, by jak najszybciej otrzymać zaległości i móc normalnie funkcjonować.

Dodaj komentarz