24 Sie

Kaski motocyklowe dobrze dopasowane idealnie chronią

Kask jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Zdecydowanie trzeba się w niego zaopatrzyć, jeśli tylko decydujemy się na zakup lub jazdę na czyjejś maszynie. Nie ma nic ważniejszego nad nasze bezpieczeństwo.

Kask najlepszej klasy

Kask jest nam potrzebny, by nas chronić, ale dla nieprzekonanych warto dodać, że jest on obowiązkowy według prawa. Policja, która złapie nas na jeździe bez kasku może nas ukarać mandatem na sto złotych i czterema punktami karnymi. Naszym zdaniem nie warto ryzykować ani zdrowiem i życiem, ani pieniędzmi. Chyba każdy z nas chciałby żyć i cieszyć się idealnym zdrowiem. Specjalnie dla fanów motocykli producenci cały czas udoskonalają swój sprzęt i doprowadzają do sytuacji, kiedy jadą w kasku masz właściwie wrażenie, jakby go wcale nie było. W zależności od tego, ile jeździmy i w jaki sposób możemy zainwestować w kask mniej lub więcej pieniędzy. Gdy jeździmy wyczynowo, gdy jeździmy bardzki szybko, bierzemy udział w wyścigach to wtedy kupmy kaski motocyklowe najwyższej jakości, który choć nie jest tani to na pewno zapewnia ochronę na najwyższym poziomie. Ochronę, która daje nam życie w razie wypadku. Jeżdżąc powoli, po mało uczęszczanych drogach lub tylko dojeżdżając skuterem do pracy możemy sobie pozwolić na tańszy kask, ryzyko groźnego wypadku jest w tym przypadku dużo mniejsze.

Kask niejedno ma imię

Ogólnie rzecz biorąc rozróżniamy cztery rodzaje kasków. Integralne, szczękowe, otwarte oraz enduro. Jakiego Ty używasz? To zależy, jakiego rodzaju jazdę uprawiasz. Kaski integralne to najlepsze rozwiązanie, to właśnie one wykorzystują najnowsze technologie i najlepiej chronią naszą czaszkę. Są wykonane z jednego kawałka materiału i osłaniają dokładnie całą głowę. Oddychanie w nich umożliwiają specjalnie skonstruowane ścieżki przepływu powietrza, które również sprawiają, że głowa jest wentylowana i nie przegrzewa się,. Dopływ powietrza jest zachowany. Nadaje się do jazdy na każdego rodzaju motocyklu, czy skuterze. Jeśli jesteś w stanie to zakup właśnie taki kask. Kaski szczękowe są dosyć podobne do integralnych, jednak są cięższe, więc, jeśli lubisz długie podróże nie zalecamy Ci go. Jeśli z kolei pracujesz, jako kurier to z kolei zachęcamy do zakupu takiego kasku, ponieważ główną różnicą między szczękowym a integralnym jest taka, że szczękowy można „otworzyć” bez zdejmowania, co umożliwia swobodne rozmowy. Takie kaski motocyklowe można wykorzystywać w krótkich trasach i, gdy często miewamy postoje.

Otwarte kaski

Te kaski są lekkie, można je szybko ściągnąć, można w nich swobodnie rozmawiać, ale nie chronią nas zbyt dobrze, w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Na takie kaski motocyklowe mogą zdecydować się osoby, które jeżdżą naprawdę powoli i bezpiecznie. Są może wygodne w porze letniej, ale nie zalecamy kupowania ich, jeśli wybieramy się w dłuższą podróż lub na wyścigi, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne.

Dodaj komentarz