21 Mar

Kreowanie profesjonalnego CV

Po co mi Profesjonalne CV?

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko o pracę. Jednak co zrobić, jeśli posiadamy odpowiednie kompetencje, a nieustannie nie potrafimy znaleźć wymarzonej pracy? Głównym tego powodem może być aplikowanie o pracę z nieprawidłowym CV. Co to znaczy? Obecnie pracodawcy są zalewani ogromem zgłoszeń, w krótkim czasie muszą przejrzeć setki życiorysów. Zatem warto sprawić, aby nasz życiorys wyróżniał się na tle innych. Profesjonalne CV jest naszym kluczem do sukcesu.

Od czego zacząć pisanie CV?

Pierwszym elementem, jaki powinien zawierać profesjonalny życiorys są dobrze podane dane osobowe. Powinne być one umieszczone w górnej części dokumentu (imię i nazwisko, adres, nr telefonu, data urodzenia oraz e-mail). Warto zwrócić uwagę, iż nasz adres e mail powinien być jak najbardziej służbowy, to znaczy musi zawierać nasze imię i nazwisko.
Kolejnym ważnym elementem jest rubryka, w której podajemy informację o naszej edukacji. Warto pochwalić się zdobytą przez nas wiedzą. Ukończone szkoły należy podawać w kolejności odwrotnie chronologicznej, nie możemy zapomnieć także o szczegółowym wpisaniu specjalności, jaką ukończyliśmy.

Jak zainteresować swoim CV?

Mile widziane będzie także zamieszczenie takich danych jak dodatkowo ukończone kursy, udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach lub wolontariatach. Następną rzeczą, najważniejszą podczas rekrutacji jest doświadczenie zawodowe. Powinna to być nasza wizytówka, dzięki której dostarczymy informacji naszemu przyszłemu pracodawcy o naszych kompetencjach. Ten akapit powinien zawierać szczegółowe informacje na temat naszych przeszłych pracodawców, firmach w jakich pracowaliśmy, latach a także stanowiskach. Ta rubryka często jest kluczem do naszego sukcesu, dlatego warto najbardziej się przyłożyć do jej napisania. W tym przypadku dane również będą wpisane achronologicznie, warto o tym nie zapomnieć.
Obecnie ważnym elementem każdego życiorysu oprócz doświadczenia oraz ukończonej szkoły jest znajomość języków obcych. Często doskonała znajomość języka angielskiego nie jest wystarczająca, w dzisiejszych czasach wielu kandydatów posiada takie kompetencje, dlatego jeśli znamy inny język obcy to warto się tym pochwalić. Jednak należy przy tym pamiętać aby nie kłamać, bo co jeśli się okaże że nasz przyszły pracodawca doskonale zna język, którego określiliśmy świetną znajomość, a nie mamy o tym pojęcia?

Zastosowanie się do powyższych rad podczas kreowania swojego życiorysu z pewnością będzie nam bardzo pomoce. Pomoże nam się wyróżnić z tłumu, a być może wymarzona praca za niedługo przestanie być jedynie naszym marzeniem.

Możesz również zlecić profesjonalistom napisanie profesjonalnego CV https://kreatorzykariery.pl/profesjonalne-cv-opis.

Dodaj komentarz