2 Wrz

Leasing samochodów Kraków się opłaca

Coraz więcej firm korzysta z leasingu, kiedy chce kupić samochody. Dotyczy to zarówno większych przedsiębiorstw, które chcą się rozwijać, jak i tych raczkujących, które nie mają jeszcze zgromadzonego dużego kapitału. Czy warto korzystać z takiej formy?

Jak działa leasing?

Leasing to nic innego jak umowa cywilno-prawna, w ramach której określa się m.in.: czas trwania spłaty, wysokość raty. Przedsiębiorca, który weźmie samochód w leasing otrzymuje sprawny pojazd, z którego może korzystać przez cały czas trwania umowy. Potem może go oddać lub wykupić na preferencyjnych warunkach. Leasing samochodów Kraków jest bardzo opłacalny, bo comiesięczne raty można wrzucić w koszty prowadzenia firmy. Ma też inne zalety. Wśród nich należy wymienić m.in. minimum formalności. Załatwienie leasingu nie zajmuje dużo czasu. W porównaniu z kredytem nie trzeba mieć tylu dokumentów. Zazwyczaj wymagany jest stosunkowo mały wkład własny. Nie trzeba dysponować dużym kapitałem, żeby zaopatrzyć firmę w sprawne auta służbowe. Niestety, umowa leasingowa ma też swoje wady. Właścicielem samochodu jest firma leasingowa. Przynajmniej dopóki nie wykupimy pojazdu. Trzeba wiedzieć, na jakich zasadach można wejść w posiadanie środków trwałych zawartych w umowie, dlatego tak ważne jest, by dokładnie wczytać się w dokument przed jego podpisaniem. Leasing samochodów Kraków szczególnie często wybierają młodzi przedsiębiorcy, którzy nie dysponują jeszcze dużym kapitałem. To ich sposób, by móc się rozwijać bez konieczności inwestowanie jednorazowo dużej kwoty.

Nie przepłacaj

Na rynku jest bardzo dużo firm, które oferują środki trwałe na zasadzie leasingu. Trzeba jednak uważać, by nie dać się naciągnąć i spośród wielu propozycji wybrać najbardziej korzystną. W tym celu warto porównać warunki różnych instytucji finansowych. Żeby znacznie skrócić czas na szukanie, najlepiej znaleźć firmę, która współpracuje z wieloma podmiotami. Dzięki temu jest nam w stanie zaproponować optymalną umowę, bo porówna nawet kilkanaście różnych produktów i poleci ten, który będzie w naszym przypadku najlepszy. Taka forma znacznie skraca czas, bo wystarczy się konsultować tylko z jedną osobą, która wszytko nam wytłumaczy. Możliwość zestawienia wielu ofert jest bardzo ważna, bo pozwala na dostosowanie warunków umowy do indywidualnych preferencji i potrzeb. To ważne, bo decydując się na leasing będziemy musieli spłacać raty przez kilkadziesiąt miesięcy i trzeba to dokładnie wszystko przemyśleć. Nie można decydować się na pierwszą lepszą ofertę, bo nie wyjdzie z tego nic dobrego.

Dodaj komentarz