13 Sty

Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Ruda Śląska: wypadek nie musi wiązać się z problemami

Ze zdarzeniem na drodze jest tak, że największe problemy zazwyczaj pojawiają się po wszystkim. Oczywiście, jeśli nikt nie został poszkodowany w wypadku, ponieważ w tym momencie sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Jeżeli natomiast mamy tylko stłuczkę, to najgorsze dopiero przed nami, czyli naprawianie samochodu.

Zgłoś się do swojego ubezpieczyciela

Przede wszystkim warto wiedzieć, że od zeszłego roku w Polsce istnieje bezpośrednia likwidacja szkody. Co to oznacza? Jeżeli cokolwiek się wydarzy nie z naszej winy wtedy nie zgłaszamy się już do firmy ubezpieczeniowej sprawcy, ale kontaktujemy się z ubezpieczycielem, u którego kupiliśmy swoją polisę. Nie oznacza to, że szkody będą pokrywane z naszego ubezpieczenia. Chodzi tylko o to, żeby ułatwić drogę klientom do kontaktu, a z drugiej strony towarzystwa ubezpieczeniowe musza się bardziej o nich postarać, ponieważ to te osoby, które opłacają u nich składki, a nie przypadkowe, które zostały poszkodowane przez ich klientów. Nasz ubezpieczyciel z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy będzie rozliczał się bez naszego udziału.

Nie naprawiaj samochodu za wcześnie

Po zgłoszeniu do ubezpieczyciela zdarzenia, musimy poczekać, aż pojawi się u nas przedstawiciel firmy. Dopiero po jego udokumentowaniu naszych szkód oraz przedstawieniu nam wyceny rozpocznie się likwidacja szkód ubezpieczeniowych Ruda Śląska. Przed tym nie możemy sami nic naprawiać, ponieważ koszty te nie zostaną uwzględnione w wycenie. Jeśli samochód nie nadaje się do jazdy, a możemy go uruchomić po wykonaniu drobnej naprawy, możemy ją wykonać, ale wcześniej dokumentując, jak wyglądał samochód wcześniej. Wystarczą do tego zdjęcia.

Pomogą ci profesjonaliści

Jeżeli uważasz, że wycena nie jest opłacalną formą, możemy zgłosić się do profesjonalistów, którzy pomogą nam w kontakcie z ubezpieczycielem, a my naprawimy nasz samochód bezgotówkowo. W praktyce taka likwidacja szkód ubezpieczeniowych Ruda Śląska wygląda tak, że umawiamy się tylko na naprawę we wskazanym nam przez firmę warsztacie, a następnie odbieramy gotowe auto. Wszelkie rozliczenia odbywają się poza nami. My natomiast mamy pewność, że użyte części są oryginalne, a serwis został wykonany na najwyższej jakości.

Dodaj komentarz