12 Lip

Najpopularniejsze atrakcje na wesela

Moda weselna zmienia się, jak każda inna, co sezon. Trochę inna jest latem, trochę inna zimą, inna nad morzem, a inna w górach. Również w zależności od państwa na zaślubinach obowiązują różnorodne tradycje.

Co przed ślubem
Ślub i wesele to jeden dzień wżyciu, w którym to Wy jesteście najważniejsi i, w którym wszystko powinno odbywać się zgodnie z Waszym życzeniem. Możecie być mniej lub bardziej tradycyjni i możecie interesować się różnymi rzeczami. Właśnie od waszych pasji oraz pochodzenia w dużej mierze zależy to, jak zaplanujecie Wasze wesele. Jeśli jesteście zapalonymi motocyklistami możecie dotrzeć na ślub właśnie motocyklem. Będzie to na pewno zaskakujące dla Waszych gości, ale na pewno ich ucieszy, bo pewnie część z nich również lubi jednoślady. Ciekawe są także zwyczaje regionalne. Orszak weselny na wsi to nie byle jakie wydarzenie. Tam wszyscy bardzo szybko miejscowi dowiadują się, w którym domu odbywa się ta radosna uroczystość. Warto odwiedzić swoich sąsiadów i poczęstować ich weselnym ciastem. To dodatkowy moment na wysłuchanie życzeń pomyślności oraz sprawienie, że sąsiedzi będą darzyć nas dużą sympatią. To dobre zarówno na podtrzymanie znajomości, jak i zawarcie całkiem nowych, gdy zmieniamy po ślubie miejsce zamieszkania. W małych miejscowościach najczęściej przyozdabia się tak zwany dom weselny. Balony o kwiaty dają znać każdemu o naszym szczęściu.

Wszystko jest możliwe

Tak właśnie, na weselu wszystko jest możliwe. Atrakcje na wesela są różnorodne, aby każdy mógł znaleźć to, co najbardziej mu odpowiada. Czasem cały charakter naszego wesela determinuje to, w jakim miejscu je urządzimy. Są ludzie, którym marzy się prawdziwe wiejskie wesele. Chcą je urządzić w stodole, ubrać suknię w dawnym, regionalnym stylu. Inni chcieliby wesele z naprawdę wielką pompą, prawdziwy bal. Do tematyki trzeba dobrać odpowiednie atrakcje na wesela. Należy również uprzedzić gości o tym, w jakim miejscu i ewentualnej tematyce planujemy nasz dzień. Bardzo ciekawym pomysłem są stroje tematyczne, ale pod warunkiem, że nasi przyjaciele i rodzina również są pozytywnie nastawieni do takiego pomysłu. Nie naciskajmy za bardzo, a raczej postarajmy się wybadać wcześniej, jakie jest ich zdanie na ten temat. Do imprezy w stylu hollywoodzkim bardzo pasuje na przykład czerwony dywan i naprawdę strojne, oryginalne suknie. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Przy wejściu powinna znajdować się ścianka, na tle której wszyscy przybyli zrobią sobie zdjęcia. Oprócz tego postawcie na sali weselnej fotobudkę. A sami przekonacie się, jak wspaniałą zabawą będzie robienie sobie tych małych kameralnych zdjęć, które od razu otrzymuje się wywołane.

Zaskocz swoich gości

Przytoczone pomysły być może zaskoczą gości weselnych, ale na pewno będzie to pozytywne zaskoczenie, być może kogoś zainspirujemy i on na swoim weselu również wykorzysta fotobudkę lub innego rodzaju ciekawe atrakcje na wesela. A tych nie brakuje, dlatego warto czytać o nich orz ich poszukiwać. Po to, by to właśnie nasze wesele było zapamiętane spośród wielu, na jakich byli i będą obecni u nas goście.

Dodaj komentarz