2 Lis

Najwygodniejsze buty dla kobiet? Oczywiście czółenka!

Wszyscy wiedzą, że kobiety kochają szpilki, ale nie są to buty, w których można pokonać kilometry na zakupach czy biegać za dziećmi w parku. Dlatego ulubionym obuwiem wszystkich kobiet są czółenka. Wygodne, ciche i przede wszystkim – równie ładne.

Co jest modne na nogach?

Buty to podstawa – powtarza tak wiele przedstawicielek płci pięknej, które na co dzień są w ciągłym ruchu. Jak zatem wybrać te najwygodniejsze? Przede wszystkim ważna jest podeszwa. Wcale nie jest powiedziane, że płaskie czółenka najbardziej spełnią oczekiwania, dlatego producenci poszli o krok dalej i dołożyli do nich mały obcas, a później również koturny. I to był strzał w dziesiątkę. Kobiety do pracy, na spacer czy spotkanie z przyjaciółmi najchętniej sięgają właśnie po takie buty.

Trzeba również podkreślić, że liczy się tutaj także wygląd. Przecież obuwie podkreśla cały wybrany wcześniej strój. I tym razem jest pełen pakiet do wyboru. Rozpoczynając od klasycznych wzorów jednokolorowych, poprzez różnorodność barw i dodatki. Coraz cześciej popularnością cieszą się czółenka z kokardkami, koralikami czy innymi ozdobami. Wszystko po to, żeby maksymalnie dopasować do ubrania.

Tak jak różne są gusta kobiet, tak różne obuwie powstaje, a czółenka mają to szczęście, że sposobów ich udoskonalania jest mnóstwo. Popularniejsze stają się peep toe, czyli buty z otwartymi przodami. To odpowiedź na zwiększenie elegancji tych butów.

Dopasowane czółenka są z kobietą przez lata

Jeżeli buty są wygodne, ładne i pasują do wielu strojów to stają się przyjacielem każdej kobiety. Dlatego wybór najlepszej pary nie powinien być przypadkowy. Skórzane buty posłużą dłużej, bo są bardziej trwałe. Stworzone z innych materiałów mogą być natomiast tańsze. Najlepiej przymierzyć kilka par przed zakupem, żeby porównać ich wygodę.

Gdy już wybierzemy najwygodniejsze możemy zacząć zastanawiać się nad wzorem. Producenci coraz częściej oferują nam ten sam model w różnych konfiguracjach. Warto przemyśleć, czy będziemy głównie w tych butach dużo chodzić czy może przede wszystkim jeździmy samochodem. Dobrze jest również pamiętać, aby podeszwa była miękka, a wyściółka w środku pozwalała stopom oddychać.

Wybór butów na pewno nie jest jeden na całe życie, ale warto go przemyśleć, żeby codziennie nie przemęczać swoich stóp.

Dodaj komentarz