2 Mar

Nowoczesne rozwiązana dla małych i średnich firm

Małe i średnie firmy stanowią zdecydowaną większość w przypadku przedsiębiorstw w Polsce, szczególnie tych, zakładanych w ciągu ostatnich 5-10 lat. Decyzję o założeniu własnej firmy najczęściej podejmuje się kiedy przez długi czas nie możemy znaleźć zatrudnienia w swoim zawodzie, lub kiedy nie mamy możliwości rozwoju zawodowego. Okazuje się, że posiadając dobry pomysł na biznes możemy stworzyć prężnie działającą markę, która z czasem zacznie przynosić nie tylko satysfakcję, ale i poważne zyski.

Współcześnie założenie firmy nie wymaga od nas wiele wysiłku. Konieczne jest wypełnienie odpowiednich dokumentów, w tym papierów związanych z przyznaniem numeru REGON. Na odpowiedź o przyznaniu numeru regon czeka się od kilku do kilkunastu dni. Niezwykle ważne jest dopełnienie wszelkich formalności związanych z podaniem naszych danych osobowych, siedziby firmy, etc. Konieczne jest także założeni firmowego konta bankowego, na które spływać będą wpłaty, i z którego tworzyć będziemy przelewy.

Trudności w prowadzeniu firmy

Wielu przedsiębiorców zwraca uwagę na fakt, że obawia się przede wszystkim fakturowania, spraw księgowych oraz wystawiania rachunków. W tym wypadku większość przedsiębiorców decyduje się na pomoc biura podatkowego, które prowadzi wybrane zagadnienia czy dokumentację. Oczywiście jest to opcja dodatkowo płatna! Trudnością są także sprawy kadrowe, które wymagają często zatrudnienie dodatkowego pracownika, który będzie zajmował się teczkami osobowymi praz obecnością pracowników w firmie.

Te i inne problemy pozwalają nam obecnie rozwiązywać programy komputerowe, dedykowane dla firm. Ich autorami są doświadczeni programiści, którzy projektują rozwiązania na bazie licznych zapytań i testów, przeprowadzanych wśród właścicieli firm. Programiści mają podwójne zadanie: stworzenie wielofunkcyjnego narzędzia, które pomoże w codziennej pracy, a jednocześnie wykonanie go w taki sposób, aby było ono łatwe i przyjemne w użyciu. Funkcjonalność programu ma niebagatelne znaczenie, gdyż korzystają z niego zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy.

Jednym z najchętniej wybieranych programów jest bez wątpienia CDN Optima – posiada on budowę modułową, i pozwala na zarządzanie takimi sekcjami jak rachunkowość i finanse, podatki, fakturowanie, analizy i raportowanie, CRM, obsługa sklepu internetowego, serwis i usługi, lepszy obieg dokumentów, sprawy kadrowe.

Dodaj komentarz