12 Paź

Oprogramowanie dla firm transportowych pozwala zaoszczędzić na kosztach pracy

Jest wiele sposobów na oszczędności w firmie. Jednym z nich jest m.in. inwestycja w dobre oprogramowanie, które znacznie usprawnia pracę. Dzięki temu ta sama procedura zajmuje dużo mniej czasu. Najlepiej dobrać rozwiązanie dostosowane do konkretnej branży.

Ile kosztuje prowadzenie firmy?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zależy od wielu czynników. Jednym z głównych jest ilość pracowników. Każdemu trzeba zapłacić pensje i pokryć inne należności, jak np. ZUS, ubezpieczenie zdrowotne. Do tego dochodzą także pozostałe wydatki, takie jak czynsz za lokal, opłata internetu, a także bieżące koszty związanymi z eksploatacją prądu, wody itp. Wszystko to razem tworzy całkiem sporą sumę. Można poszukać oszczędności na rożny sposób. Dobrym pomysłem jest oprogramowanie dla firm transportowych. To w znaczny sposób ułatwi pracę i wykonywanie obowiązków. W jednym miejscu będą wszystkie potrzebne rzeczy: klienci, informacje o płatnościach, a także flocie. Nie trzeba pamiętać o kończącym się terminie przeglądu, czy ubezpieczenia OC. Dodatkowe funkcjonalności, jak integracja z dostawcą lokalizacji pojazdów lub giełdą transportową to dodatkowe udogodnienia. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas działań. Łatwo można sprawdzić dane klienta, zweryfikować jego adres, a także dotychczasowe płatności. Wystarczy raz wpisać potrzebne informacje, a potem tylko je odhaczyć z listy. To również automatyzacja działań dotyczących dokonywania płatności. Wszystkie wartości do zapłaty oblicza program. Należy tylko zaznaczyć, czy to usługa, czy produkt i ustalić wysokość stawki VAT. Gotową fakturę trzeba już tylko wydrukować i przesłać do księgowej. To bardzo upraszcza. Nie ma bowiem konieczności ręcznego wypisywania faktury co zajmuje sporo czasu, a jeden błąd powoduje, że wszystko przepisuje się od nowa.

Pomoc dla handlowca

Oprogramowanie dla firm transportowych to również pomoc dla handlowca. Można w jednym miejscu sprawdzić, czy klient korzystał wcześniej z usług firmy. Warto zweryfikować czy był wypłacalny, czy też sprawiał problemy i trzeba mu się było raz na jakiś czas przypominać. Da się też sprawdzić , czym był zainteresowany. Możliwość zapisywania uwag w programie jest bardzo cenna. W ten sposób, nawet po kilku miesiącach można sobie łatwo przypomnieć, jakie życzenia miał klient i czego oczekiwał. Wielu przedsiębiorców potrzebuje skorzystać z usług w sposób cykliczny. Wszystkie te informacje wystarczy wyczytać z uwag, by być na bieżąco. Dostawcy nowoczesnych rozwiązań stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Platformy nie tylko systematyzują prowadzone działania i skracają ich czas, ale również cechują się intuicyjnym interfejsem. Są łatwe w obsłudze. Dodatkowym udogodnieniem jest również korzystanie z programu zdalnie. Dzięki temu można sprawdzić potrzebne rzeczy z wielu miejsc bez konieczności przebywania w biurze. To bardzo ułatwia zarządzania zasobami firmowymi i kontrolowanie postępów w projektach.

Dodaj komentarz