27 Lut

POS co to jest? Jakie zalety i wady ma to rozwiązanie?

Zastanawiasz się nad kupnem systemu POS? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł. Sprawdź, jakie wady i zalety ma to rozwiązanie oraz poznaj odpowiedź na pytanie: co to jest POS.

Poznaj, co to jest POS

Kluczowym pytaniem, na które należy odpowiedzieć w pierwszej kolejności, jest POS co to jest. To nic innego, jak połączenie kasy fiskalnej oraz oprogramowania. W ten sposób powstaje stanowisko POS, które służy do prowadzenia szybkiej i intuicyjnej sprzedaży. Zazwyczaj w systemach POS używa się ekranu dotykowego, jednak zdarzają się też sytuacje, w których jest on obsługiwany za pomocą myszki. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ znacznie wydłuża cały proces. A w końcu zadaniem tego oprogramowania jest zminimalizowanie czasu sprzedaży. Jeśli zaś chodzi o branże, w których jest on najczęściej wykorzystywany, to są to: gastronomia, czy przemysł spożywczy.

Plusy i minusy oprogramowania POS

System POS, tak jak każda rzecz, ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy może od zalet tego rozwiązania, które sprawiły, że jest on tak popularny. Przede wszystkim system POS znacznie usprawnia pracę całego obiektu i sprawia, że jakość obsługi klienta znacznie się poprawia. Widać to doskonale na przykładzie restauracji, gdzie tego typu oprogramowania są najchętniej wykorzystywane. W lokalach sprzed lat było zawsze tak, że kelner ręcznie zapisywał zamówienie gościa, po czym zanosił je do kuchni. Jeśli było ono bardzo niewyraźne napisane, to często zdarzały się pomyłki i klient dostawał inne danie niż te, które sobie zażyczył. System POS pozwala eliminować tego typu wpadki. Przede wszystkim kelner nie musi iść do kuchni, by złożyć zamówienie. Korzysta ze stanowiska POS i elektronicznie w parę chwil je przesyła. Jeśli posiada przenośne stanowisko, wtedy automatycznie przy stoliku przesyła zamówienie do kuchni. Do innych plusów tego rozwiązania należy: otwarty rachunek, który można w każdym momencie zmodyfikować, możliwość rozdzielenia i łączenia zamówień lub też programy lojalnościowe, które współpracują z tym urządzeniem. A jakie wady ma system POS? Przede wszystkim jest to, niestety, droga opcja. Poza tym wybór też nie jest ogromny. Jest znacznie mniejszy niż w przypadku kasy fiskalnej. Ale w sumie jest to jedyny minus tego rozwiązania. Dlatego też nie zastanawiaj się nad pytaniem POS co to jest, tylko pomyśl, kiedy wprowadzisz go do swojej firmy.

Dodaj komentarz