13 Gru

Toga sędziowska: na co zwracać uwagę przy wyborze?

Toga sędziowska jest nieodłącznym elementem w trakcie rozpraw. Ważne jest , by odpowiednio ją dobrać. Noszenie musi być komfortowe. Prowadzenie spraw jest bardzo stresujące, a każdy element, który rozprasza naszą uwagę nie jest mile widziany.

Jak dobrać togę?

Teoretycznie nie jest to aż takie skomplikowane. W zasadzie wystarczy jedynie odrobina samozaparcia, by wybrać coś odpowiedniego. Sprawa jest o tyle prosta, że wytyczne co do rozmiarów tóg są określone w ustawie. Nie można sobie pozwolić na dowolność. Trzeba stosować się do określonych parametrów, jak np. wysokość nad kostką. Z pozoru nie ma więc dużych możliwości, bo togi wyglądają niemal identycznie. Nie ma jednak dwóch takich samych modeli. Wykonuje się je pod konkretną sylwetkę i rozmiar. Dla każdej osoby toga sędziowska będzie miała nieco inne wymiary. Można jednak dobrać różne materiały. To jest coś nad czym warto się zastanowić. Ludzie mają różne priorytety. Dla jednych ważne będzie to, by materiał za bardzo się nie gniótł, a dla innych by był przewiewny. Toga sędziowska może być wykonana z poliestru. Tkanina jest o tyle dobra, że nie trzeba jej prasować i nie widać na niej wygnieceń. To dość istotne, bo cały czas trzeba zmieniać postawę: wstawać, siadać. Stawiając na poliester nie trzeba będzie się przejmować, że będziemy wyglądać niechlujnie. Niestety, materiał nie przepuszcza powietrza. Może to być kłopotliwe latem, kiedy temperatury na sali rozpraw będą bardzo wysokie, a skóra szybko się będzie pociła. Można też postawić na rozwiązanie pośrednie, czyli togi, które składają się w połowie ze sztucznych tkanin, a w połowie na naturalnych i oddychających materiałów.

Gdzie kupić togi?

Togi muszą być wykonywane indywidualnie. Najczęściej szyje się je u krawców. Najlepiej wybierać punkty, które specjalizują się w tego typu realizacjach. Nie jest to jednak regułą. Trzeba tylko mieć przy sobie dokładne wytyczne co tego, jak maja być szyte togi. Coraz więcej osób decyduje się na transakcje online. Kiedyś było nie do pomyślenia, że togi można kupić przez internet, bo są realizowane pod konkretną osobą. Jednak i na to znaleziono rozwiązania. W sieci są specjalistyczne sklepy, które szyją strój po otrzymaniu konkretnych wymiarów. To bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba tracić czasu, by dojechać do zakładu krawieckiego, a produkt jest dostarczany pod wskazany adres. To powoduje, że zakupy tóg na stronach www stają się coraz popularniejsze. Co ważne można tam też uzyskać korzystną cenę.

Dodaj komentarz