31 Sty

Trenuj z trenerem osobistym – wyniki gwarantowane!

Nadszedł nowy rok i na pewno wielu z nas ponownie obiecało sobie, że w tym roku będzie bardziej dbać o siebie, będzie częściej uprawiać aktywność fizyczną, przejdzie na dietę, będzie się starać żyć zdrowo. Zastanawiające, dlaczego tak małej ilości ludzi takie postanowienia udaje się zrealizować. Podczas, gdy przyjrzymy się temu bliżej może się okazać, że nie jest to wcale trudne pytanie. Przede wszystkim sprawa rozbija się o motywację.

Na początku motywacja jest silna, ale z upływem czasu słabnie, zwłaszcza, gdy nasze wysiłki nie przynoszą szybkich, zadowalających rezultatów. Można łatwo się zniechęcić. W takim przypadku dobrym pomysłem jest praca z trenerem osobistym. Mało kto ma w sobie tyle samozaparcia, żeby bez niczyjej pomocy wytrwać w swoim postanowieniu. Dlatego warto od samego początku pomyśleć o pracy z trenerem osobistym, jeśli jednak zaczęliśmy już podejmować jakieś wysiłki i nagle się zniechęcamy to również wtedy trener osobisty na pewno nam pomoże. Trener osobisty gliwice Trener osobisty gliwice to osoba, która w wyznaczonym czasie poświęci nam całą swoją uwagę. Ma to ogromne znaczenie motywacyjne. Przecież, gdy idziemy na zwykły trening zawsze może nam przeszkodzić jakaś błaha wymówka. Jeśli jednak nasz trening odbywa się z drugą osobą, w tym przypadku trenerem osobistym to już rezygnacja z niego nie jest taka prosta, ponieważ wiemy, że ktoś na nas czeka, a poza tym, patrząc bardzo przyziemnie rzadko chcemy zmarnować swoje pieniądze, więc zatrudnienie osobistego trenera to naprawdę duża dawka motywacji.

Motywacja to jednak, oczywiście nie jedyna korzyść jaką osiągniemy, gdy będziemy trenować z trenerem osobistym. Każdy trening powinien mieć swój cel, do którego dążymy, powinien być poprzedzony rozgrzewką, zakończony rozciąganiem, całość treningów powinna być dostosowana do naszych możliwości i do szybkości naszych postępów. Jako laicy raczej nie potrafimy zbudować profesjonalnego planu treningowego, choć może się to wydawać proste to wcale takie nie jest. I tu właśnie w sposób bardzo znaczący możemy skorzystać z pomocy trenera osobistego, który dokładnie wie, jakie cieczenia i w jakich ilościach możemy zrobić, żeby nie przeciążyć naszego organizmu, który jest początkowo nie przyzwyczajony do wysiłku fizycznego.