27 Lut

Odpowiedzialność cywilna i ubezpieczenia, wybierz najlepszą ofertę.

Odpowiedzialność cywilna może się kojarzyć ze sprawami najwyższej wagi, ale można powiedzieć, że towarzyszy nam na co dzień, choć nie zawsze o tym pamiętamy. Pierwszy lepszy przykład to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które jest obowiązkowe w Polsce. Warto zaznaczyć, że choć wielu jest przeciwników takiego rozwiązania to jednak nie jest ono tylko u nas obowiązkowe, ale również na terenie całej Unii Europejskiej. W każdym państwie, każdy właściciel pojazdu musi takie wykupione ubezpieczenie posiadać. To właśnie właściciel odpowiada za wykupienie ubezpieczenia OC i to on ponosi konsekwencje w razie uchylania się od tego obowiązku. Nie ma znaczenia to, że on nie prowadzi samochodu, ważne, że jest się wpisanym jako posiadacz samochodu czy motocykla.

I nie warto odkładać ubezpieczenia na ostatnią chwilę, ponieważ w tym przypadku musi być zachowana całkowita ciągłość, nie można dopuścić do sytuacji, w której choć jeden dzień pojazd pozostanie nieubezpieczony. Dlatego najlepiej jakiś miesiąc przed końcem polisy trzeba zacząć rozglądać się za odpowiednią ofertą, podpisać umowę przed końcem poprzedniej. Ciągłość jest niezwykle ważna, pamiętajmy o tym. Co daje nam takie ubezpieczenie tego chyba nie trzeba wyjaśniać, ochrona przed ponoszeniem kosztów naprawy samochodu jest bezcenna, bo koszta te są zazwyczaj nieporównywalnie wyższe od składki OC.

Właśnie, jak to jest ze składką? Skoro każdy musi mieć to ubezpieczenie to czy jest ona wszędzie taka sama? Absolutnie nie. Trzeba dobrze szukać ubezpieczyciela, który przedstawi nam najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy młodymi kierowcami, wtedy zwróćmy uwagę na to, czy nasz ubezpieczyciel nie dolicza sobie tak zwanych zwyżek dla młodych, czyli po prostu nie dolicza nam opłat do kwoty ubezpieczenia, jedynie za to, że jesteśmy młodzi. Sprawdźmy także, czy ubezpieczyciel uwzględnia zniżki za bezwypadkową jazdę, ponieważ ich utrata wiąże się z dużo wyższą składką ubezpieczeniową.
www.sielsiaubezpieczenia.pl