18 Gru

W jaki sposób wybrać najlepsze OC samochodu Kraków?

To, że coś jest obowiązkowe nie oznacza, że nie może być dla nas pomocne. Tyczy się to różnych rzeczy, ale przede wszystkim ubezpieczenia OC samochodu, które ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Obecnie, warto głębiej pochylić się nad tym zagadnieniem, żeby znaleźć najlepsze dla siebie.

Nie kupujesz go już tylko dla kogoś innego

Jeszcze do niedawna kierowcy mieli podejście, że ubezpieczenie OC kupowane jest dla innych użytkowników. Wynikało to z faktu, że w momencie, gdy spowodowaliśmy zdarzenie na drodze, poszkodowany przez nas kierowca, zgłaszał się do naszej firmy ubezpieczeniowej, która wysyłała do niego swojego rzeczoznawcę i wypłacała odszkodowanie. Wszystko działo się bez naszego udziału, nam tylko wzrastała następna składka na OC samochodu Kraków z powodu obcięcia zniżek. Tak było, obecnie dzięki bezpośredniej likwidacji szkody, która w tym roku została wprowadzona przez większość firm ubezpieczeniowych w naszym kraju, wygląda to zupełnie inaczej. Poszkodowany w zderzeniu kierowca zgłasza się bowiem do swojej firmy ubezpieczeniowej i to z nią załatwia wszystkie formalności, a ta następnie rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Dzięki temu zaczęły one bardziej dbać o swoich klientów, skończyły się też czasy, kiedy wyceny były znacznie zaniżone.

Dodatkowe usługi w ramach ubezpieczenia

Z powodu tego, że towarzystwom ubezpieczeniowym zaczęło zależeć, żeby klienci byli zadowoleni z ich usług, bo to osoby wykupujące OC samochodu Kraków stali się bezpośrednimi ich odbiorcami, dbają oni o ich zadowolenie. Przede wszystkim możemy dopytywać się, czy istnieją dodatkowe usługi, które otrzymamy w ramach ubezpieczenia OC, jak holowanie samochodu, cały asisstance albo auto zastępcze w przypadku napraw po wypadku. Co ważne, nie w każdej firmie zapłacimy taką samą składkę. Tak jak zniżki i stawki w zależności od modelu, marki i rocznika pojazdu są takie same, tak każde z towarzystw ubezpieczeniowych według wewnętrznego regulaminu ustala zwyżki, zależne od wieku, długości posiadania prawa jazdy czy statusu samochodu, jak na przykład to, że jest służbowy. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistów, którzy znajdą dla nas najlepsze ubezpieczenie, według warunków, które będą nam najbardziej odpowiadać.

Dodaj komentarz