6 Gru

Wycieraczki metalowe vs aluminiowe – które wybrać?

Szukasz wycieraczki, którą mógłbyś położyć przed budynkiem o wzmożonym ruchu dla pieszych? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a ponadto dowiesz się, jakie zalety i wady mają oba typy wycieraczek.

Wycieraczki metalowe charakteryzują się trwałością

Wycieraczki metalowe coraz chętniej są wybierane przez właścicieli budynków publicznych takich jak sklepy, czy urzędy. Dlaczego? Przede wszystkim ich zadaniem jest zatrzymywanie wszelkiego brudu, aby nie dostał się on do środka. Ponadto pomagają Ci zachować bezpieczeństwo. Jak to się dzieje? ? Mają one specjalne nośne nacięcia, dzięki czemu kratownica nabiera dużych właściwości antypoślizgowych we wszystkich kierunkach. Ta specjalna konstrukcja pomaga Ci zachować równowagę, a także chroni przed poślizgiem. Jakby tego było mało to wycieraczki metalowe są bardzo wytrzymałe. Dzięki wysokiej jakości materiału, z którego są wykonane, są odporne na korozje i mogą służyć przez lata. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie są wybierane, tym bardziej, że ich czyszczenie nie zajmuje wiele czasu.

Wycieraczki aluminiowe gwarantują dużą niezawodność

Wycieraczki aluminiowe, podobnie jak metalowe, stosuje się tam, gdzie jest duże natężenie ruchu dla pieszych. W szczególności zaleca się je w dużych marketach, na lotniskach, w hotelach i urzędach. Oczywiście, można je również stosować w miejscach, które nie mają aż tylu odwiedzających, czyli w lokalach gastronomicznych, domach jednorodzinnych i czy niewielkich sklepach. Dzięki wycieraczkom aluminiowym utrzymanie czystości w budynkach jest bezproblemowe. I to jest właśnie największa różnica między wycieraczkami metalowymi, a aluminiowymi. Metalowe daje się przed budynkiem, a aluminiowe znajdują się w jego środku. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych mat? Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą Ci służyć przez długi okres czasu. Najczęściej gwarancję przy tego typu wycieraczkach to około 5 lat. Są także bardzo skuteczne. Zatrzymują brud, dzięki czemu nie trzeba tyle czasu spędzać na sprzątaniu, a to pozwala właścicielowi budynku zaoszczędzić znacznie koszty i czas pracowników. Jakby tego było mało to ich czyszczenie nie sprawia większego problemu. Wystarczy w tym celu zwykły odkurzacz z końcówką szczotkową lub szczelinową. Jeśli wycieraczka ma wkład gumowy, wtedy można ją umyć wodą z dodatkiem delikatnego detergentu.

Dodaj komentarz